ارائه خدمات الاینر به مراکز درمانی

ارتودنسی نامرئی برای مرتب و صاف کردن دندان ها استفاده می‌شود. این نوع درمان برای افرادی مناسب است که نسبت به ظاهر دندان‌ها برای وجود سیم حساس بوده و تمایلی به استفاده از سیم‌ها و براکت‌ ارتودنسی ندارند.

خدمات الاینر حرفه ای

ارتودنسی نامرئی روش دیگری از درمان ارتودنسی است که جدیدترین نوع درمان در رده درمان های ارتودنسی در دندانپزشکی است. ارتودنسی نامرئی برای مرتب و صاف کردن دندان ها استفاده می‌شود. این نوع درمان برای افرادی مناسب است که نسبت به ظاهر دندان‌ها برای وجود سیم حساس بوده و تمایلی به استفاده از سیم‌ها و براکت‌ ارتودنسی ندارند.

5812 +
مشتری ویژه
70 +
مرکز درمانی

نحوه صاف شدن دندان‌ها با الاینر

گام اول :

برای ساخت این مدل ارتودنسی از دهان بیمار یک قالب گرفته می شود (در برخی مطب ها و کلینیک ها با یک اسکنر که می تواند وضعیت دهان را به شکل سه بعدی در یک فایل کامپیوتری ذخیره کند اینکار را انجام می دهند)

گام دوم:
مدلی که از دندان وجود دارد را در داخل کامپیوتر به صورت سه بعدی شبیه سازی می کنند. دندان ها را روی همان مدل شبیه سازی شده، حرکت هایی که لازم هست را به آن می دهند. وقتی به آن حرکت ها را دادند حالا وضعیت نهایی با وضعیت اول را مقایسه می کنند. دندان به دندان را روی هم منطبق می کنند تا ببینید هر دندان قرار است چه حرکتی داشته باشد. به عنوان مثال یک دندان قرار است ۲ میلی متر به سمتی حرکت کنند. پس تعدادی پلاک شفاف درست می کنند که هر کدام بتواند ۰.۲ میلی متر دندان را حرکت دهد و ما این حرکت ۲ میلی متری را (مثلا در ۱۵ مرحله) انجام دهیم. پس در مرحله اول شبیه سازی تمام دندان ها ۰.۲ میلی متر حرکت می کنند.

گام سوم:

حالا دستور این را به یک پرینتر سه بعدی ارسال می کنند. پرینتر سه بعدی مرحله یک را پرینت می کند و روی آن یک پلاک محرک شفاف درست می کنند و به بیمار تحویل می دهند.
بعد پلاک مرحله دو را پرینت می گیرد و سپس مرحله سه و … همه را پرینت می گیرند و مثلا اگر قرار است در ۱۰ مرحله انجام شود به بیمار ۱۰ عدد پلاک تحویل می دهند.
بیمار هر پلاک را بین یک تا دو هفته استفاده می کند تا به عنوان مثال ۰.۲ میلی متر اتفاق بیافتد و بعد از استفاده از تمام پلاک ها (که ممکن است ۱۵ یا ۲۰ تا هم باشند) نتیجه نهایی حاصل می شود.

پس تعداد مرحله ها (که در اصل می شوند همان تعداد پلاک های شفاف) به میزان ناهنجاری و پیچیدگی دندان ها بیمار بستگی دارد.

تصویر برداری از دندان

به وسیله دوربین از صورت، فک و دندانهای شما تصویر برداری رنگی و دقیق جهت ارائه به پزشک و تهیه طرح درمان انجام میشود.

اسکن 3 بعدی

بوسیله ی اسکنر 3 بعدی داخل دهانی (با دستگاه های خاص) از وضعیت تمام دندان‌ها و موقعیت آن‌ها مدل ۳ بعدی گرفته می‌شود.

قالب گیری نامرئی

تصاویر، اسکن‌ها و ایمپرشن ها به لابراتوار فرستاده می‌شود تا بر اساس آن ها یک سری قالب یا پلاک ارتودنسی نامرئی ساخته شود.

برنامه ریزی حرکت دندان ها

در لابراتوار، اسکن ها و ایمپرشن ها به کامپیوتر داده می شود تا بر اساس آن ها نحوه حرکت دندان ها تا صاف شدن کامل پیش بینی و برنامه ریزی شود.

ساخت پلاک های جدید

بر اساس مسیر حرکت دندان ها تا صاف شدن کامل، تعدادی پلاک یا قالب ساخته می شود.

استفاده از پلاک ها

پلاک ها توسط متخصص ارتودنسی به شما تحویل داده می شود و شما باید هر دو هفته یک بار یک عدد از این پلاک ها استفاده کرده و روی دندان ها قرار دهید.

مزایا ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف و متحرک

• بزرگترین مزیت قالب‌های ارتودنسی، قطعاً نامرئی بودن آن ها است. این یعنی زمانی که این قالب ها روی دندان ها هستند کسی متوجه آن ها نمی شود. و شما می توانید تمام طول درمان خود را بدون اینکه کسی متوجه شود در حال ارتودنسی هستید بدون مشکل سپری شود.
• ثابت نبودن این پلاک ها باعث می شود شما بتوانید حین غذا خوردن یا نوشیدن چیزی، آن ها را در بیاورید و دوباره سرجایش بگذارید.
• هزینه ارتودنسی نامرئی با پلاک های متحرک بسیار به صرفه و کمتر از هزینه روش های دیگر است.
• رسیدگی به بهداشت دهان و دندان در این روش آسان تر است.